O nas

Jesteśmy entuzjastami, którzy przez całe życie chcą tworzyć i urozmaicać swoje otoczenie i dom. Do otaczającego nas środowiska nie podchodzimy szablonowo i schematycznie.

Galeria powstała z pasji do tworzenia rzeczy różnych i kreatywnych, dekoracyjnych, czasem również użytkowych. Zaczęło się od malarstwa, a właściwie od dziecięcych zabaw dawno temu, od rysunków, malunków, postaci z modeliny i przede wszystkim bujnej wyobraźni. Tworzenie jest dobrą metodą ucieczki od rzeczywistości, która nie zawsze jest kolorowa. Jest także wewnętrznym przymusem, który każe szukać odpowiednich form, kolorów poprzez różnego rodzaju środki wyrazu.

Czasu na tworzenie jest zawsze za mało. Projektów w umyśle zawsze za dużo, czasem ciężko na coś się zdecydować, a raczej zmobilizować się by coś dokończyć, bo kolejny pomysł dopomina się o swoje powstanie.

Nasza strona jest poświęcona pasji tworzenia rzeczy może mało użytkowych ale zmieniających wystrój naszego domu.

Słowo o nas samych

Mam na imię Ilona i jestem plastykiem, choć zawodowo nie jestem związana z tą tematyką. Może i lepiej, bo wolę tworzyć z natchnienia niż z potrzeby. Kiedyś było głównie malarstwo, najpierw temperowe, wodne, później olejne. Oprócz oczywistych jego zalet było dla mnie stanowczo zbyt mozolne i jakieś takie oporne. Przez jakiś czas malowałam akwarelami, jednak również nie do końca spełniły one moje oczekiwania. Parę lat temu kupiłam akryle i bardzo przypadły mi do gustu. Idealnie nadają się do tworzenia spontanicznych prac. Od jakiegoś czasu jednak malarstwo zaczęło ustępować miejsca innym technikom, wciągnęło mnie tworzenie rzeczy bardziej użytkowych, mogących nie tylko zawisnąć na ścianie. Motywowana przez druga połowę zaczęłam szyć i nie powiem, że mnie to nie wciągnęło. Zagłębiam powoli techniki patchworku i szukam najbardziej pasujących mi środków przekazu w tej dziedzinie. Jednym z impulsów również było szycie wygodnych legowisk dla moich świnek morskich,który zajęły spory kawałek mojej powierzchni życiowej.

Mam na imię Radek, jestem niespokojną duszą, która chce poznać jak zbudowany jest świat. Nie lubię monotonnych czynności i zawsze urozmaicam swoje otoczenie i czynności życia codziennego. Jakiś czas temu urzekły mnie haftowane projekty domków, butów, kapeluszy. Tak zaczęła się przygoda z haftem maszynowym skierowanym w stronę wykonywania haftów bez tkanin(hafty richelieu lub z angielskiego freestanding lace).